Матеріали

ГОЛОДОМОР В УКРАЇНІ 1932-1933 РОКІВ. ЛЮДСЬКИЙ ВИМІР ТРАГЕДІЇ

«Голодомор в Україні 1932-1933 років. Людський вимір трагедії» ― мультимедійний ресурс для вчителів загальноосвітніх навчальних закладів по історії Голодомору в Україні.

Він дає можливість одночасно розглянути історію Голоду в двох перспективах ― загально-історичній та через історію пересічної людини.

До мультимедійного комплекту входять DVD з відеосвідченнями очевидців з архіву візуальної історії Інституту Фонду Шоа Університету Південної Каліфорнії, а також рекомендації щодо їхнього використання поряд з контекстною інформацією про Голодомор, покроковий план уроку, історичні документи, літературні твори та інші додаткові ресурси.

Пропоновані матеріали можуть бути використані на уроках історії України першої половини ХХ століття, спецкурсах з історії, спрямованих на вивчення тоталітаризму, диктаторських режимів ХХ століття, на додаткових міжпредметних заняттях з української літератури ХХ століття, а також на заняттях з правознавства, спрямованих на вивчення геноциду як юридичного поняття, суспільствознавства, етики, філософії тощо.

Посібник схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах Міністерством освіти і науки України (протокол №7 засідання комісії із суспільствознавчих дисциплін, секція «Історія» Науково-методичної Ради з питань освіти і науки України від 16.12.2009).

19-20 лютого 2010 року Інститут Фонду Шоа провів Всеукраїнський тренінг вчителів за матеріалами навчально-методичного посібника «Голодомор в Україні 1932-1933 років. Людський вимір трагедії» в м. Києві. 31 вчитель з 22 регіону України взяли участь у тренінгу.

Архів за посиланням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *