Інтерв'юМатеріалиМіжнародна акціяСтатті

ЯК МОЛОДЬ ГОВОРИТЬ ЗІ СВІТОМ ПРО ГОЛОДОМОР. ДОСВІД УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ ЛІДЕРСТВА

– Що це таке?

– Вітаю. Це їжа, яку їли в Україні, звідки я родом, 85 років тому. Спробуйте. Є суп, хліб, млинці. Це безкоштовно.

– Це шишка в супі? На смак… ммм… ну, вибачте, але не дуже.

– Порція, яку ви тримаєте в руках, – їжа для цілої сім‘ї на тиждень.

– Що?

– Скуштуйте млинці. Вони з жолудів… – такі розмови, що траплялися на площі біля Європарламенту у Брюсселі, пригадує менеджерка проекту «Непораховані з 1932 року» («Uncounted since 1932») Юлія Соловей.

У листопаді 2017-го року в Тель-Авіві та в квітні 2018-го у Брюсселі відбулася неординарна акція під назвою «Непораховані з 1932 року». На один день у центрі цих міст студенти Української академії лідерства відкрили незвичайний ресторан на колесах. У меню було лише три страви:  суп із шишок, хліб із перетертої трави та млинці з кори дерева. Скуштувати їх пропонували безкоштовно.

 

«Healthy food?» – цікавляться іноземці. «Ні, «їжа», яка допомагала українцям виживати під час Голодомору», – відповідають українці.

Одночасно з вуличним частуванням, молодь розповідала іноземцям про страшну трагедію українського народу – Голодомор 1932-1933 років. Факт, що цю «їжу» українські селяни споживали протягом кількох років, аби вижити, вводив людей у стан емоційного шоку.

Акція «Непораховані з 1932 року» («Uncounted since 1932») у Брюсселі

«Голодомор – це важлива сторінка не тільки української, але й світової історії».

Голодомор для багатьох іноземців залишається білою плямою.
«Коли ми проводили акцію в Брюсселі і Тель-Авіві, захопили тисячі перехожих, з яких буквально одиниці краєм вуха щось чули  про нашу трагедію. На наше глибоке переконання Голодомор – це важлива сторінка не тільки української, але й світової історії. І, на жаль, вона досі маловідома і не внесена у світову історію на такому ж рівні, як Голокост чи геноцид вірменського народу», – розповідає головний комунікатор Української академії лідерства Ярема Дух.

Акція «Непораховані з 1932 року» («Uncounted since 1932») у Брюсселі
Акція «Непораховані з 1932 року» («Uncounted since 1932») у Брюсселі

Ярема Дух підсумовує: «Наша головна мета – говорити про історію України зі світом і ми знайшли спосіб як це зробити. І в Брюсселі і в Тель-Авіві ми спілкувалися із різними людьми – політиками, випадковими перехожими, яким ми доносили інформацію в ході живої розмови. Людське спілкування не замінять телевізори, журнали, плакати. Саме тому важливо йти до людей і говорити. Ми раді, що змогли знайти стільки людей готових нас вислухати, почути про Голодомор».

«Нам важливо проводити акцію там, де про нашу трагедію знають мало»

«Ми провели цю акцію, щоб досягнути визнання Голодомору у світі. Нам важливо проводити акцію там, де про нашу трагедію знають мало. Ми повинні довести урядам країн, що українське суспільство хвилює ця тема!» – говорить волонтерка брюссельської акції і випускниця УАЛ Полтава Марія Лучук.

Цього листопада до 85-тих роковин Голодомору учасники Української академії лідерства планують провести акцію «Непораховані з 1932» для українців. Заходи мають відбутися одночасно у 6 містах, де є осередок Академії – Київ, Львів, Полтава, Чернівці, Харків і Миколаїв.

Акція «Непораховані з 1932 року» (Uncounted since 1932) у Тель-Авіві

Довідка

Українську академію лідерства – платформу для неформальної освіти формату «школа лідерів» – було засновано у 2015 році. Ідея створення належить Роману Тичківському, який нині є її керівником. Сьогодні в академії навчаються учні-випускники шкіл та студенти коледжів, училищ чи закладів вищої освіти.
Акцію «Непораховані з 1932 року» («Uncounted since 1932») під час навчальних візитів до Ізраїлю та однієї з країн ЄС (цього року це Бельгія) студенти УАЛ провели спільно з командою піар-агенції Gres Todorchuk PR, яка допомогла розробити концепцію проекту.
Молодь УАЛ, сповідуючи принцип «Бо ми – Україна!», у кожній мандрівці ставить собі за мету донести до іноземців якомога більше інформації про Україну та її історію.

 

Фотографії і відео УАЛ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *