Новини

У ТОРОНТО ВІДКРИЛИ МЕМОРІАЛ ЖЕРТВАМ ГОЛОДОМОРУ

У Торонто – найбільшому місті Канади – з’явився меморіал жертвам Голодомору.

Про це повідомляє “Укрінформ”.

У офіційній церемонії відкриття меморіалу взяли участь кілька сотень осіб, серед яких мер Торонто Джон Торі, глава МЗС Канади Христя Фріланд і перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів.

“Українська громада Канади протягом багатьох років, коли пам’ять про Голодомор приховувалася, берегла її і змогла повернути до України. Це дуже важливий внесок і я особливо вдячна старшим членам нашої громади, які підтримували цю пам’ять”, – підкреслила Фріланд.

Крім цього, міністр згадала українського політв’язня Олега Сенцова.

“Варто згадати про Олега Сенцова і подумати про кримських татар. Вічна пам’ять усім жертвам, будемо далі боротися за тих, хто страждає”, – наголосила Фріланд.

Зазначається, що скульптурна композиція розмістилася на території Виставкової площі, неподалік від аеропорту Торонто і набережної озера Онтаріо.

“Центрове місце меморіалу посіла скульптура українського митця Петра Дроздовського “Гірка пам’ять дитинства”. Ця скульптура пов’язує меморіал у Торонто із іншими подібними пам’ятниками в Україні та інших країнах”, – йдеться у повідомленні.

За попереднім кошторисом, на спорудження меморіалу витратили близько 1,2 млн доларів, більшість цієї суми зібрали зусиллями української діаспори за допомогою індивідуальних пожертв.

www.pravda.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *