Міжнародна акціяНовини

В АВСТРАЛІЇ ТРИВАЮТЬ ЗАХОДИ ЗІ ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

19 вересня 2018 року Міжнародна акція «Запали свічку пам’яті» відбулася в австралійському парламенті та Посольстві України в Австралії.

У Федеральному парламенті Австралії символічну свічку пам’яті запалили Голова парламентської Групи дружби між Австралією та Україною Кріс Крюзер, заступник Голови групи сенатор Лейбористської партії Австралії Катрина Білик, Посол України в Австралії Микола Кулініч та Голова Союзу українських організацій Австралії Стефан Романів.

Посол подякував австралійським парламентарям за підтримку українських зусиль у питанні визнання та донесення правди про Голодомор 1932-33 років в Україні, а також закцентував на важливості ухвалення Австралією відповідних парламентських заяв цього року.

Самі ж учасники акції наголосили на тому, що Україна розраховує на підтримку Австралії у справі схвалення Спільної декларації до 85-тих роковин Голодомору 1932-33 років в Україні на рівні ООН.

Присутні вшанували пам’ять жертв Голодомору хвилиною мовчання і на останок отримали запрошення до участі в Міжнародному форумі з нагоди 85-тих роковин Голодомору, що відбудеться у Києві 22-23 листопада.

Друга частина проведення Міжнародної акції «Запали свічку пам’яті» на офіційному рівні пройшла в Посольстві України в Австралії за участю представників зовнішньополітичного відомства країни перебування, дипломатичного корпусу акредитованого в Канберрі та української громади столиці.

Із словами підтримки від імені міжнародної спільноти виступив Посол Естонії в Австралії Андрес Унга.

У рамках заходу було проведено віче та поминальну молитву за жертвами Голодомору, яку провели настоятелі православної та греко-католицької церков Канберри отець Михайло Соломко та отець Володимир Калинецький.

Цього дня до Міжнародної акції «Запала свічку пам`яті» також долучилася молодь із танцювального ансамблю СУМ Верховина – осередок СУМ Мельбурн.

 Раніше повідомлялося, правду про Голодомор-геноцид українців буде поширювати у Новій Зеландії українська громада. Таке рішення ухвалили учасники Міжнародної акції «Запали свічку пам’яті».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *