Міжнародна акціяНовини

У КЕЙПТАУНІ ЗАПАЛИЛИ СВІЧКУ ПАМ’ЯТІ ЗА ЖЕРТВАМИ ГОЛОДОМОРУ

23 жовтня 2018 року до Міжнародної акції «Запали свічку пам’яті» приєдналася українська громада у місті Кейптаун (Південно-Африканська Республіка).

У відкритому заході, організованому Українською Асоціацією в Південно-Африканській Республіці спільно з Посольством України в ПАР, взяли участь родини українців та пересічні південноафриканці.

Акція розпочалася лекцією дослідниці Гарвардського Університету Надії Кравець «Смерть голодом: географія та наслідки сталінського терору голодом 1932-1933 років в Україні», де було представлено найновіші висновки дослідницької групи університету. Дослідники використовують географічні дані як інструмент вивчення демографічних, політичних, екологічних і економічних явищ, серед яких – колективізація та земельна реформа як причини штучного голоду.

Від імені Посольства України в ПАР до учасників акції звернулася Тимчасовий повірений у справах України у ПАР Любов Абравітова.

Акція проходила у Центрі  Голокосту, де цього дня відкрилася виставка «PEOPLE OF THE TRUTH», підготовлена Українським інститутом національної пам’яті.

Сьогодні, 23 жовтня 2018 року, у Центрі Голокосту в Кейптауні відкрилася виставка «PEOPLE OF THE TRUTH», яка розповідає…

Опубліковано Embassy of Ukraine to the Republic of South Africa Вівторок, 23 жовтня 2018 р.

Під час акції було зачитано спогади родин українців, членів Української Асоціації в ПАР, що пережили часи сталінського терору голодом 1932-1933 років. Громада згадала імена 85 дітей, що загинули під час найтрагічнішої сторінки української історії ХХ століття. Серед загиблих – родичі українців, що нині проживають у ПАР.

Українська громада і всі присутні на акції поєдналися у спільній поминальній молитві.

Нагадаємо, що 1 вересня 2018 року розпочалося Міжнародна акція до 85-тих роковин Голодомору «Запали свічку пам’яті».

Метою акції, що розпочалася за 85 днів до Дня пам’яті жертв Голодомору – 24 листопада 2018 року – є об’єднання українців усього світу і громадян інших країн, з метою вшанування пам’яті загиблих  під час одного з найбільших злочинів в історії людства ХХ століття.

За матеріалами Посольства України у Південно-Африканській Республіці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *