Міжнародна акціяНовини

ТАДЖИКИСТАН ЗАПАЛИВ СВІЧКУ ПАМ’ЯТІ ЗА ЖЕРТВАМИ ГОЛОДОМОРУ

24 вересня 2018 року у Душанбе у приміщенні Посольства України в Республіці Таджикистан відбулася акція «Запали свічку пам’яті».

У заході взяли участь представники української діаспори, таджицької громадськості, дипломатичного корпусу та ЗМІ. Про це повідомляється на офіційні сторінці у фейсбук Посольства України в Таджикістані.

Посол України Віктор Нікітюк розповів присутнім про масштаби, організованого радянською владою Голодомору-геноциду українського народу 1932-1933 рр., та загалом оповів про концепцію Міжнародної акції «Запали свічку пам’яті».

Пам’ять про загиблих учасники заходу вшанували хвилиною мовчання. Честь запалити свічку пам’яті була надана молодому таджицькому хірургу Азізу Шаймонову, мати якого народилася у Полтаві.

Гості Посольства обмінялися спогадами про трагічні події Голодомору, які чули від своїх близьких, ознайомилися з матеріалами фотоекспозиції, підготовленої Українським інститутом національної пам’яті. Захід завершився виконанням «Реквієму» українського композитора Мирослава Скорика. Виконав композицію скрипаль, студент Республіканської середньої спеціальної школи-інтернату мистецтв імені Міратулло Атоєва Шахрійор Хабібов.

За перебігом акції «Запали свічку пам’яті» можна стежити на веб-сторінці «85-ті роковини Голодомору».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *