Міжнародна акціяНовини

СВІЧКА ПАМ’ЯТІ ЗА ЖЕРТВАМИ ГОЛОДОМОРУ ЗАПАЛАЛА В ТУРЕЦЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ

2 вересня 2018 року Посольство України в Турецькій Республіці та українська громада Туреччини долучились до Міжнародної акції, присвяченої 85-м роковинам Голодомору «Запали свічку пам’яті».

Зранку в католицькій церкві Непорочної Діви Марії в Анкарі відбулось поминальне богослужіння українською мовою, яке, з благословення Святійшого Вселенського патріарха Варфоломія І, відправив священнослужитель Вселенського патріархату архімандрит  Харлампій.

У своїй промові він передав слова підтримки і благословення українському народові від Глави Материнської церкви Константинополя: «З благословення Архієпископа Константинополя – Нового Риму і Вселенського Патріарха Його Всесвятості Варфоломія материнська церква звертається до вас, щоби розділити з вами смуток, спричинений Голодомором 1932-1933 років – одним з найбільших злодіянь ХХ-го століття» – звернувся архімандрит до присутніх.

Він наголосив, що це богослужіння, проведене спільно з місцевою українською православною громадою та представниками різних народів в Анкарі, є проявом солідарності з українцями по всій земній кулі в молитовному спомині мільйонів жертв Голодомору, які загинули внаслідок штучно організованого радянським комуністичним режимом голоду.

В Міжнародній акції також узяли участь посли Грузії, Литви та Мальти, дипломати посольств США, Польщі та Фінляндії, представник МЗС Турецької Республіки, лідери кримськотатарської громади, а також турецькі громадяни та іноземці.
Посол України в Турецькій Республіці Андрій Сибіга звертаючись до учасників заходу зазначив, що саме міцна і незалежна Українська держава є запорукою неповторення подібних злочинів у майбутньому.

Після завершення поминальної служби учасники заходу запалили свічки та вшанували пам’ять невинних жертв Голодомору хвилиною мовчання.
Присутні також оглянули тематичну виставку та отримали інформаційні брошури турецькою мовою, присвячені Голодомору.

Тематичні заходи в рамках Міжнародної акції «Запали свічку пам’яті» пройшли сьогодні також у Стамбулі, Анталії, Мармарисі, Ізмірі, Бурсі, Кушадасі та Самсуні.

Так українці Кушадаси вшанували пам’ять загиблих під час Голодомору 1932-1933 років в рамках міжнародної акції «Запали свічку пам’яті»:

Запалили свічку пам"яті.

За ініціативою Світового Конгресу Українців цього року в рамках вшанування 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років буде проведена 85-денна акція «Запалимо свічку пам’яті», яка розпочалась в Україні 1 вересня і завершиться в Україні 24 листопада у Міжнародний день пам’яті жертв Голодомору. Щодня в різних країнах світу, де є українська громада, відбуватиметься церемонія запалення Свічки пам’яті, яка символічно передаватиметься з країни в країну.Туреччина визначена першою країною, яка 2 вересня має перейняти від України естафету акції «Запалимо свічку пам’яті». Наша спілка запалила свічку пам"яті. Kuşadası Ukrayna Kültür Derneği, 1932-1933 Holodomoru sırasında hayatını kaybeden vatandaşlarını anmak için toplandı.1932-1933 yıllarında Stalinist Rejim tarafından uygulanan ve yaklaşık 10 milyon Ukraynalı'nın ölümüne yol açan yapay bir kitlesel açlık durumu yaratarak Ukrayna halkına karşı bir soykırım yapıldı.Ukrainian Cultural Union of Kusadasi (Turkey) lit a candle of memory in honor of the dead Ukrainians during the Holodomor in 1932-1933#ЗапалімоСвічку #Голодомор85 #LightACandle #CommemorateHolodomor85

Опубліковано Об'єднання українців Кушадаси Kuşadası Ukrayna Bіrlik derneği Субота, 1 вересня 2018 р.

 

Туреччина була визначена першою країною, яка перейняла від України естафету акції «Запали свічку пам’яті». Наступна Свічка пам’яті запалає у Йорданії.

Нагадаємо, 1 вересня 2018 року у Києві стартувала Міжнародна акція «Запали свічку пам’яті», присвячена 85-тим роковинам Голодомору.

За матеріалами Посольства України в Турецькій Республіці та Укрінформу.

Більше світлин із заходу за посиланням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *