Міжнародний форумНовини

ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ВЗЯВ УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНОМУ ФОРУМІ ДО 85-Х РОКОВИН ГОЛОДОМОРУ

Петро Порошенко під час виступу на Міжнародному форумі «Україна пам’ятає, світ визнає» закликав вшанувати пам’ять про жертв Голодомору, який став геноцидом українського народу.

Нашим моральним обов’язком є вписати кожне невинне ім’я в історичну книгу пам’яті. Бо це і є та абсолютно необхідна засторога для людства від повторення подібних злочинів”, – наголосив Президент України.
Він зазначив, що сьогодні ми схиляємо голови перед невинними душами, які знайшли свій передчасний спочинок внаслідок одного з найстрашніших злочинів проти людяності.
У ті чорні тридцять другий і тридцять третій роки московський тоталітарний режим з диявольською наснагою взявся ламати волелюбну українську душу, влаштувавши геноцид проти цілого народу. Не було ніяких природних катаклізмів. Не було ніяких трагічних обставин. Був лише дуже скрупульозно виконаний у кремлівських кабінетах план, який приніс небачену людську трагедію на родючі українські землі. Бо режим Сталіна бачив єдину можливість закріпитися в Україні – ціною мільйонів життів“.
Президент наголосив, що з кожним роком розширюється коло держав, які визнають Голодомор геноцидом українського народу. «Вже близько трьох десятків держав на тому чи іншому рівні надали належну оцінку цій людській трагедії. Лише за останній час ухвалені важливі рішення Сенатом США та Асамблеєю Португальської Республіки. Маємо належне вшанування пам’яті жертв Голодомору і на рівні міжнародних організацій – таких як Організація Об’єднаних Націй, Європейський Парламент, ЮНЕСКО, ОБСЄ, Парламентська Асамблея Ради Європи», – зауважив він.
Петро Порошенко зазначив, що Україна вдячна іноземним партнерам, які долучилися до відновлення історичної правди. Однак, зауважив, що сьогодні ми ще на півдорозі: «Тому розраховуємо на широку міжнародну підтримку проекту декларації ООН до 85-х роковин Голодомору, підготовленого Україною».
Міжнародний форум «Україна пам’ятає, світ визнає» присвячений 85-тим роковинам Голодомору 1932–1933 років. У рамках масштабного заходу 22-24 листопада відбувся науковий симпозіум в Українському домі, мистецька акція-реквієм у Національній опері України, меморіальне засідання Верховної Ради, засідання Міжнародного форуму за участі Президента України та глав іноземних держав.
Нагадаємо, українці і світове співтовариство 24 листопада 2018 року вшановують пам’ять убитих Голодомором 1932-1933 років. О 16:00 оголошена загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого кожен може згадати загиблих українців і запалити свічку на своєму підвіконні.

Текст виступу – з сайту Президента

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *