Міжнародна акціяНовини

ПОСОЛЬСТВО УКРАЇНИ В АЗЕРБАЙДЖАНІ ДОЛУЧИЛОСЯ ДО МІЖНАРОДНОЇ АКЦІЇ «ЗАПАЛИ СВІЧКУ ПАМ’ЯТІ»

9 вересня 2018 року Посольство України в Азербайджанській Республіці провело захід до 85-тих роковин Голодомору.

Міжнародна акція «Запали свічку пам’яті» відбулася у центрі міста Баку біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Участь у заході взяли також діаспорські організації «Український конгрес Азербайджану» на чолі з Головою правління Ю. Осадченко та «Українська громада ім. І. Франка у м. Сумгаїт» на чолі з Головою Т. Мусаєвою.

Посол України в Азербайджані Олександр Міщенко у своїй промові зауважив, що у наслідок злочинної політики комуністичного режиму, яка призвела до Голодомору в Україні в 1932-1933 рр., загинули мільйони українців.

Попри жахливі наслідки від скоєного, протягом тривалого часу радянський режим приховував правду про Голодомор та робив усе можливе для знищення будь-яких доказів свого злочину проти українського народу. Аналогічної позиції щодо приховування правди про Голодомор в Україні дотримується керівництво Російської Федерації і сьогодні.

«Наслідки цієї злочинної діяльності ми відчуваємо і зараз, але сьогодні об’єктивна інформація про кількість загиблих від Голодомору, завдяки наполегливій праці українських та іноземних науковців, щороку зростає. Кожен рік ми відкриваємо для себе нові факти трагедії, яку пережила Україна. У цьому контексті в Україні було прийнято Постанову Апеляційного суду міста Києва від 13.10.2010 р. щодо розгляду кримінальної справи №1-33/2010, порушеної Службою безпеки України за фактом вчинення геноциду в Україні в 1932-1933 роках». – підсумував Посол.

Особливу увагу присутніх організатори привернули до загиблих дітей, які не змогли пережити ці трагічні події, і пам’яті яких присвячена цьогорічна акція.

Моральний обов’язок кожного з нас вшанувати пам’ять мільйонів загиблих під час Голодомору і довести правду про геноцид проти українського народу до світової спільноти.

Представники «Української громади ім. І. Франка у м. Сумгаїт» Л. Ісмаілова і В. Полладова зачитали спогади очевидців трагічних подій 1932-1933 рр., а також вірш? присвячений пам’яті жертв Голодомору. На завершення заходів, член «Українського конгресу Азербайджану» Д. Заірбеков-Шевченко озвучив імена 85 дітей, які загинули від Голодомору, після чого присутні запалили свічки і вшанували пам’ять жертв Голодомору хвилиною мовчання.

За матеріалами МЗС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *