Новини

ПАЛАТА ПРЕДСТАВНИКІВ КОНГРЕСУ США ВИЗНАЛА ГОЛОДОМОР ГЕНОЦИДОМ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

Палата представників Конгресу США визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Про це повідомляється на сторінці Посольства України в США у facebook.

“Палата представників Конгресу США одностайним рішенням ухвалила резолюцію, у якій Голодомор 1932-1933 років визнається геноцидом українського народу.

Так, постановча частина документа містить визнання висновків Урядової Комісії США щодо Голоду в Україні (від 22 квітня 1988 року) про те, що «Сталін та його оточення вчинили у 1932-1933 рр. геноцид проти українців».

Як і аналогічна резолюція, що була ухвалена Сенатом США 3 жовтня 2018 року, документ також засуджує систематичні порушення прав людини, у тому числі права на самовизначення та свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу.

Висловлюються найглибші співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, та їхнім родинам, а також міститься заклик до розповсюдження інформації з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії.

Резолюція Палати представників, співавторами якої виступили понад три десятки конгресменів від Демократичної і Республіканської партій, була представлена 8 червня цього року співголовами Конгресового українського кокусу Сандером Левіним, Марсі Каптур, Браяном Фітцпатриком та Енді Гаррісом” – йдеться у повідомленні.

 

Палата представників Конгресу США визнала #Голодомор геноцидом українського народуТаким чином, на сьогодні обома…

Опубліковано Embassy of Ukraine in the USA / Посольство України в США Вівторок, 11 грудня 2018 р.

 

“І нарешті рішення, якого українці чекали десятиліттями та над яким невтомно працювали наша дипломатія та українська громада у США. Палата представників Конгресу США визнала Голодомор геноцидом українського народу. Це без сумніву історичне рішення тепер вже всього Конгресу США”.повідомив Президент України Петро Порошенко.

 

Ударний день підтримки України у США. Вдячний Палаті представників Конгресу США, яка ухвалила одразу три дуже важливі…

Опубліковано Петром Порошенком Вівторок, 11 грудня 2018 р.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *