Міжнародний форумНовини

МІЖНАРОДНИЙ ФОРУМ «УКРАЇНА ПАМ’ЯТАЄ, СВІТ ВИЗНАЄ» ДО 85-Х РОКОВИН ГОЛОДОМОРУ. ПІДСУМКИ

У столиці з 22 по 24 листопада 2018 року пройшов масштабний захід до 85-тих роковин Голодомору – Міжнародний форум «Україна пам’ятає, світ визнає».

Міжнародний форум об’єднав низку заходів, а саме: дводенний науковий симпозіум і відкриття цьогорічної виставки «Україна 1932-1933. Геноцид голодом», підготовленої Інститутом національної пам’яті, в Українському домі, Мистецьку акцію-реквієм у Національній опері України, засідання Міжнародного форуму за участі Президента України та глав іноземних держав у Мистецькому арсеналі, а також загальнодержавні жалобні заходи 24 листопада покликані вшанувати вбитих у 1932-1933 роках біля Меморіалу жертв Голодомору.

Головною метою Міжнародного форуму «Україна пам’ятає, світ визнає!» є об’єднання зусиль міжнародної спільноти у визнанні Голодомору актом геноциду; звернення до світового співтовариства щодо засудження цього злочину більшовицького тоталітарного режиму, щоб запобігти повторенню подібних злочинів у майбутньому; інформування міжнародної спільноти про Голодомор 1932-1933 років в Україні; осмислення наслідків цього акту геноциду для України і світу; обговорення шляхів збереження історичної та родинної пам’яті нащадками жертв Голодомору та фактів і обставин злочинів тощо.

Відкрили Міжнародний форум: Перший віце-прем‘єр-міністр України Степан Кубів, Віце-прем‘єр-міністр України В’ячеслав Кириленко, міністр культури України Євген Нищук, поет, видавець, лауреат Шевченківської премії Іван Малкович; Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

20 відомих іноземних та 32 українських дослідники теми стали доповідачами наукового симпозіуму, а слухачами – історики, правознавці, громадські активісти, вчителі і школярі, викладачі та студенти зі всієї України.

Валерій Удовчиненко – керівник слідчо-оперативної групи СБУ з розслідування кримінальної справи №475 про геноцид в Україні (1932-1933 рр.) та активний учасник наукового симпозіуму – поділився враженнями від заходу: «Проведення у Києві масштабного міжнародного форуму «Україна пам’ятає, світ визнає» до 85-тих роковин Голодомору 1932–1933 років в Україні є знаковою подією для українського суспільства та міжнародної спільноти. Під час наукового симпозіуму особливо вагомими та науково-цікавими стали виступи на сесії «Голодомор-геноцид: осмислення Рафаїлом Лемкіним і міжнародно-правова кваліфікація» Володимира Василенка, Романа Сербина,  Богдана Футея, які змістовно та чітко надали можливість слухачам усвідомити всю сутність злочину Голодомору-геноциду».

Серед питань, винесених на обговорення були: міжнародно-правова класифікація Голодомору як геноциду; тема Голодомору у просторі культури; підсумки, досягнення та перспективи інституалізації досліджень; поступ у розширенні джерельної бази та багато іншого.

Крім того, у рамках наукового симпозіуму відбулося і кілька цікавих спецподій, зокрема творча зустріч із кіномитцями (автором сценарію фільму «Гіркі жнива» Річардом Бачинським-Гувером, продюсером фільму «Гіркі жнива» Ігорем Ігнатовичем, режисером фільму «Голод 33» Олесем Янчуком, продюсером фільму «Ґарет Джонс Єгором Олесовим, режисером документального фільму «Живі» Сергієм Буковським, режисером фільму «Ріа Клайман» Андрієм Ткачем, режисеркою фільму «Голодомор. Забутий геноцид» Бенедикт Бане та головою Держкіно Пилипом Іллєнком), церемонія нагородження переможців 3-го Міжнародного конкурсу наукових і мистецьких робіт імені Володимира Маняка і Лідії Коваленко, презентація виставок Українського інституту національної пам’яті «Голодомор 1932–1933. Геноцид голодом», «Спротив геноциду», «Люди правди»; виставка дитячих малюнків «Голодомор 1932–1933 рр. – геноцид Українського народу: пам’ять в ім’я майбутнього»; виставки книг про Голодомор, інші геноциди, важкі сторінки української та світової історії.

23 листопада відбулося засідання присвячене вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. На нього було запрошено членів Уряду, народних депутатів України, іноземних урядовців та парламентарів, голову Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича, представників наукових та громадських організацій.

У засіданні взяли  участь священнослужителі – представники різних конфесій, представники дипломатичного корпусу, представники української діаспори, зокрема і президент Світового конгресу українців, представники національних товариств.

Фото http://rada.gov.ua
24 листопада участь у Міжнародному форумі до 85-тих роковин Голодомору взяв Президент України Петро Порошенко 

Завершився Міжнародний форум «Україна пам’ятає, світ визнає» загальнодержавною хвилиною мовчання та запаленням свічок пам’яті за жертвами Голодомору 1932-1933 років біля Меморіалу жертв Голодомору, а також у всіх куточках України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *