Міжнародна акціяНовини

ЛИТВА ПРИЄДНАЛАСЯ ДО АКЦІЇ «ЗАПАЛИ СВІЧКУ ПАМ’ЯТІ»

11 листопада 2018 року Литва долучилася до Міжнародної акції «Запали свічку пам’яті» до 85-тих роковин пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду  українського народу.

Організували комеморативні заходи представники Посольства України у Литовській Республіці спільно з Центром вивчення Геноциду та опору Литви, Громадою українців міста Вільнюса.

Цього року акція згуртувала у центрі столиці величезну кількість учасників, серед яких були: Посол України Володимир Яценківський з дружиною, колектив Посольства України, Голова української громади міста Вільнюса Наталія Шертвітене, актив громади українців Вільнюса, представники Каунаського українського товариства, Директор Центру вивчення Геноциду та опору Литви Тереза Бірутє Бураускайтє, працівники цього закладу, Директор Музею жертв геноциду Єугеніус Пейкштяніс, представники МЗС ЛР, акредитованого в Литві дипломатичного корпусу, громадсько-політичного руху Саюдіс, спілки політичних в’язнів та репресованих Литви, литовської громадськості. У заході взяли участь діти українського класу, які прибули до Литви з підконтрольних Уряду України територій Донецької та Луганської областей на навчання, протягом повного учбового року, за підтримки Уряду ЛР, у міжнародній школі «Вільнюський литовський дім», а також викладачі школи.

Присутні вшанували пам’ять загиблих спільною молитвою, яку провів Владика Харківського екзархату УГКЦ отець Василь Тучапець спільно з настоятелем Церкви Пресвятої Трійці міста Вільнюса Отцем Вінкентієм Пелихом, іншими священиками УГКЦ, які прибули до Вільнюса з Польщі, Білорусі, України.

До учасників заходу звернувся Посол України, який зокрема, привернув увагу присутніх до того, що увесь світ від початку  вересня віддає шану пам’яті жертвам Голодомору в Україні 1932-1933 років.  Посол подякував усім литовцям за ухвалене Парламентом Литви ще у 2005 році рішення про визнання Голодомору в Україні геноцидом українського народу, а також наголосив, що російська агресія сьогодні та гібридна війна проти України є продовженням геноциду, а також подякував литовському народу за щиру тверду підтримку нашої держави.

Директор Центру вивчення Геноциду та опору Литви Т.Б.Бураускайтє, голова Громади українців м.Вільнюса Н.Шертвітєнє, Голова Вільнюського відділення Саюдіс Ляонас Керасєрюс у своїх промовах закликали учасників заходу зберігати пам’ять про цю страшну трагедію з метою недопущення повторення її у майбутньому, ознайомили учасників з історичними фактами та результатами досліджень про Голодомор в Україні.

Під час акції було вшановано пам’ять 85-ти українських дітей, які загинули внаслідок Голодомору 1932-1933 років в Україні; імена українських дітей з Хмельниччини зачитали діти українського класу школи «Вільнюський литовський дім».

Усі присутні взяли участь у церемонії запалення свічок пам’яті, поклали квіти та колосся до пам’ятника Жертвам радянської окупації, що розташований у центрі міста біля Музею жертв геноциду та МЗС ЛР. Під час церемонії лунала пісня на вірші Богдана Стельмаха «Свіча» композитора Мирослава Скорика (на мотив всесвітньо відомої «Мелодії»).

До акції «Запали свічку пам’яті» у цей день також долучилося литовське місто Клайпеда.

До слова, Литва є однією із тих країн, яка офіційно визнала Голодомор в Україні 1932—1933 років геноцидом українського народу.

За матеріалами Посольства України в Литовській Республіці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *