ВиданняНовини

КНИЖКУ ПРО ДОБРОЧИНЦІВ У РОКИ ГОЛОДОМОРУ ПРЕЗЕНТУЮТЬ У КИЄВІ

Оприлюднено

Голодомор 1932-1933 років – це не лише наша велика трагедія, а й історія української боротьби, взаємодопомоги і підтримки.

Серед хаосу та зневіри, масових смертей і страху були люди, які не злякалися, не втратили гідності й простягнули руку допомоги приреченим на голодну смерть. Саме таким доброчинцям і присвячене нове доповнене видання книжки «Людяність у нелюдяний час».

Презентація книги, вихід якої приурочений до 85-тих роковин Голодомору, відбудеться в Українському кризовому медіа-центрі.

19 листопада, 11:30-12:15

Український кризовий медіа-центр
(Київ, вул. Хрещатик, 2, у приміщенні Українського дому)

У новому виданні «Людяність у нелюдяний час» подано інформацію про понад 180 праведних людей часів Голодомору, прізвища та імені яких встановлено на основі документальних даних та усних свідчень.

Участь у презентації візьмуть упорядники книги, співробітники Українського інституту національної пам’ятіВолодимир Тиліщак і Вікторія Яременко.

Нагадаємо, що Інститут національної пам’яті цього року продовжив Всеукраїнську акцію «Людяність у нелюдяний час», започатковану у 2009 році. Тоді вперше було розпочато повернення пам’яті про праведні діяння у роки Голодомору 1932-1933 років.

Головною метою акції є вшанування пам’яті доброчинців, які не боялися чинити опір геноцидній політиці та, попри ризик смертельної розправи, рятували людей у роки Голодомору.

Перше видання книжки «Людяність у нелюдяний час. Доброчинці в часи Голодомору» побачило світ у 2013 році. Тоді було оприлюднено відомості про понад 140 доброчинців – вчителів, лікарів, священиків, голів сільрад та інших, чиї діяння збереглися у народній пам’яті.

Нагадаємо, 24 листопада відбудуться загальнодержавні жалобні заходи до 85-тих роковин Голодомору. О 16:00 пройде загальнонаціональна хвилина мовчання, після якої українці вдома та по всьому світу запалюватимуть свічки пам’яті у себе на вікнах чи біля меморіалів Голодомору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *