Міжнародна акціяНовини

КАЗАХСТАН ЗАПАЛИВ СВІЧКУ ПАМ’ЯТІ ЗА ЖЕРТВАМИ ГОЛОДОМОРУ

10 вересня 2018 року Посольство України в Республіці Казахстан, українська громада Казахстану та казахстанські науковці долучились до Міжнародної акції, присвяченої 85-м роковинам Голодомору «Запали свічку пам’яті».

Зранку в Українській греко-католицькій церкві Святого Йосифа в Астані відбувся молебень за загиблими під час Голодомору 1932-1933 років. Поминальне богослужіння відправив отець Андрій. У своїй промові він наголосив, що це богослужіння є проявом солідарності з українцями всього світу в молитовному спомині мільйонів жертв Голодомору. Участь у службі взяли парафіяни церкви, представники діаспори, дипломати Посольства.

Цього дня також відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника жертвам Голоду 1932-1933 років на розі проспектів Республіки та Абая. До церемонії покладання долучився науковець, фахівець з історії, заступник директора Інституту історії держави Комітету науки МОН РК Амангельди Кашкімбаєв. До слова, історик займається вивченням тематики Великого голоду в Казахстані 1932-1933 рр.

У Культурно-інформаційному центрі Посольства України в Казахстані відбувся перегляд документального фільму про Голодомор 1932-1933 років. Після нього до учнів 47-ї школи Астани та окремих представників української громади Казахстану звернувся Надзвичайний та Повноважний Посол України в РК Іван Кулеба.

У своїй промові він підкреслив, що вже понад 20 країн світу визнали Голодомор в Україні 1932-1933 років геноцидом українського народу та закликав Казахстан також вжити кроків на взаємне визнання Голодомору в Україні й Великого голоду в Казахстані геноцидом українського та казахського народів.

Заступник директора Інституту історії держави РК Амангельди Кашкімбаєв розповів про події Великого голоду 1932-1933 років у Казахстані, провів паралелі цієї події з Голодомором цих років в Україні. Амангельди Кашкімбаєв також закликав учасників заходу зберігати пам’ять про цю страшну трагедію та недопущення її в майбутньому.

Тематичні заходи в рамках Міжнародної акції «Запали свічку пам’яті» пройшли цього дня у Павлодарі та Караганді.

Міжнародна акція «Запали свічку пам’яті», присвячена 85-тим роковинам Голодомору, покликана об’єднати українців усього світу та іноземних громадян задля пам’яті про один з найбільших злочинів в історії людства ХХ століття.

За перебігом Міжнародної акції «Запали свічку памяті» стежте на веб-сторінці «85-ті роковини Голодомору», розробленій Українським інститутом національної пам’яті.

За матеріалами МЗС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *