Міжнародна акціяНовини

В УЗБЕКИСТАНІ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ЗАГИБЛИХ У ЧАСИ ГОЛОДОМОРУ

Згадати невинно вбитих голодом до Посольства України в Узбекистані сьогодні, 11 вересня, прийшли представники дипломатичного корпусу, члени української та кримськотатарської громади, співвітчизники, які працюють в Узбекистані.

Захід відбувся у Ташкенті.

Про це повідомляється на офіційній сторінці Посольства у facebook.

«Жодне життя не повинно обриватись у такий жорстокий спосіб, тим більше, коли це життя дитини. Сьогодні пролунали імена 85 дітей із Житомирської області, як  пам’ять і попередження наступним поколінням про недопустимість повторення страшного злочину радянської влади» – йдеться у повідомленні.

Апостольський адміністратор у Республіці Узбекистан, єпископ Єжи Мацулевич провів молебень за померлими від Великого Голоду, а громада засвітила 85 свічок.

Так співпало, що саме 11 вересня 2001 світ дізнався про жахливий терористичний акт у Нью-Йорку. Посол України Юрій Савченко, оголошуючи хвилину мовчання, запропонував учасникам заходу вшанувати усіх тих, хто пішов з життя під час Голодомору 1932-33 років та тих, хто загинув під час терористичної атаки 17 років тому у США.

Під час проведення акції «Запали свічку пам’яті» в Узбекистані українська та кримськотатарська діаспори ділилися розповідями батьків і дідів про той страшний час, час, коли українці помирали від Голоду.

Узбекистан став 13 країною, де вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Раніше Міжнародна акція «Запали свічку пам’яті» уже відбулася у таких точках світу:
УкраїніТуреччиніЙорданіїІракуПекініВірменії, МозамбікуАвстралії, Білорусі, Сенегалі, Азербайджані та Казахстані.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *