Міжнародна акціяНовини

В АВСТРІЇ ПРОЙШЛА АКЦІЯ “ЗАПАЛИ СВІЧКУ ПАМ’ЯТІ”

Українська громада Австрії долучилася 19 жовтня до Міжнародної акції “Запали свічку пам’яті” в рамках відзначення 85-тих роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, поминальна панахида за жертвами Голодомору пройшла в Українській церві Святої Варвари у Відні.

“Колись наш поет Тарас Шевченко написав вірша “І мертвим, і живим, і ненародженим”. Ми, власне, сьогодні згадуємо тих, які померли від голоду, тих, які не народилися і тих, у яких просто забрали шанс на життя. І згадуємо так само і живих, бо усі ми, які тут зібралися, – живемо не лише своє життя, а й життя тих, які не народилися, які не мали можливість мати дітей”, – звернувся до громади перед початком поминального богослужіння отець Тарас.

 

Він підкреслив, що на всіх українцях лежить велика відповідальність за життя: “Ми відповідальні жити так, щоб жертва тих, які втратили життя, не була даремною, щоб в цьому світі було багато добра, а не зла, щоб було життя, а не смерть, щоб була любов, а не ненависть”.

Присутній на заході разом з дружиною Посол України в Австрії Олександр Щерба нагадав, що, починаючи з 1 вересня, щодня в одній з країн світу українці та друзі України долучаються до акції “Запали свічку пам’яті”.

“Сьогодні черга Австрії. Ми зачитаємо імена дітей, які померли в ті страшні місяці… Ці діти промовлять до нас і просять про дві речі: просять не забути і зробити так, щоб ця жертва була недарма”, – заявив дипломат.

Він додав, що нинішня війна на Сході також пов’язана з тим, що українці не хочуть жити в “новому радянському союзі”: “Ми воюємо зараз і тому, щоб не було більше таких трагедій, щоб не вбивали дітей, ні з причини ненависті, що вони українців, ні з причини, просто захотілося забрати хліб, щоб у дітей, у народів не забирали право на життя”.

Представник української громади Відня, архітектор Ростислав Бортник, який раніше презентував у Києві авторський мистецький проект на тему Голодомору, нагадав страшні цифри жертв Голодмору.

Під час поминального богослужіння було зачитано імена 85-ти українських дітей, які загинули від голоду. Після служби українці винесли запалені свічки на вулицю та розмістили біля церкви, вшанувавши загиблих хвилиною мовчання.

За матеріалами Укрінформу

Фото та відео Василя Короткого

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *